Zapraszamy do zapoznania się z ciekawostkami i statystykami przed najbliższym meczem West Hamu z Fulham na Craven Cottage. 

Fulham wygrał trzy z ostatnich czterech spotkań z West Hamem na Craven Cottage. Co ciekawe każda wygrana to dzieło innego menedżera: Martina Jola, Roya Hodgsona i Rene Meulensteena.

West Ham wygrał 55% swoich spotkań z Fulham w Premier League (11/20). To największy procent zwycięstw w meczach z klubami z Londynu.

Fulham ostatni raz jako beniaminek mierzył się z West Hamem w 2002 roku. Wówczas Młoty wygrały 1:0 po golu Fredericka Kanoute.

Fulham nie zachowało czystego konta w ostatnich 20 meczach w Premier League. Ostatni raz zachowali czyste konto w kwietniu 2014 roku, kiedy wygrali 1:0 z Norwich City. Od tej pory stracili 51 bramek.

West Ham nie wygrał żadnego z ostatnich siedmiu spotkań wyjazdowych w Premier League z zespołami, które zajmowały ostatnie miejsce w tabeli (pięć remisów, dwie porażki). Ostatnia wygrana w październiku 2012 roku z QPR (2:1).

Manuel Pellegrini wygrał oba spotkania z Fulham jako menedżer Manchesteru City w sezonie 2013/14. Jego piłkarze strzelili łącznie dziewięć goli (5:0 i 4:2).

Napastnik West Hamu Javier Hernández strzelił trzy bramki w swoich ostatnich trzech meczach w Premier League. Jego następny gol będzie 50-tym w tych rozgrywkach. Wszystkie 49 goli Chicharito zdobył z pola karnego.