Manuel Pellegrini w środę spotkał się z przedstawicielami mediów i odpowiadał na pytania przed najbliższym spotkaniem derbowym z Fulham na London Stadium. 

Nastrój w drużynie jest dobry

– Nastrój w drużynie jest bardzo dobry. Myślę, że dobrze zrobił nam wyjazd na tydzień, gdzie wszyscy byliśmy razem. Może wyniki w ostatnich czterech meczach nie były dobre, bo nie zdołaliśmy wygrać, ale wydaje mi się, że w ostatnich dwóch spotkaniach graliśmy dobrze i zdobyliśmy punkty. Teraz mamy mecz z Fulham u siebie. To nie będzie łatwa gra, ale musimy zagrać najlepiej jak tylko potrafimy.

– Pojechaliśmy do Hiszpanii na cztery dni, aby ciężko pracować i żeby zespół pobył ze sobą przez 24 godziny na dobę. To była dobra robota ze wspólnym odpoczynkiem. Teraz skończyliśmy przygotowania do tego meczu, pracując przez cały tydzień i myślę, że to było przydatne. 

– Było wiele powodów dla których styczeń nie był dla nas dobrym miesiącem. Po zakończeniu okienka transferowego staraliśmy się odzyskać zaangażowanie wszystkich zawodników w ten projekt. Mamy 12 meczów do końca sezonu, w których musimy pokazać dobry futbol od teraz. 

Pokonanie Fulham będzie trudne

– Myślę, że piątkowe derby z Fulham będą bardzo trudne. To zespół, który od teraz musi walczyć do końca sezonu o utrzymanie w lidze. To drużyna, która pozyskała przed sezonem wielu bardzo dobrych graczy i ma dobrego menedżera. 

– Jeśli nie wykonamy dobrej roboty jak z Liverpoolem czy Crystal Palace w pierwszej połowie to nie będziemy w stanie wywalczyć trzech punktów. Gramy u siebie, więc musimy być skoncentrowani od pierwszego gwizdka, utrzymać dobre tempo od początku i starać się zagrać dobrze. 

– Nie wiem czy jestem zaskoczony, że Fulham gra o utrzymanie, pomimo zainwestowania dużej ilości pieniędzy w swój skład. Piłka nożna to nie tylko inwestycje. Wszystkie zespoły w Anglii inwestują dużo pieniędzy w swoje zespoły. 

– Liga jest trudna dlatego, że mamy tak dużo bardzo dobrych zespołów i każdy może cię pokonać z różnych powodów tak jak to się stało z nami na początku sezonu, kiedy nie potrafiliśmy wygrać w pierwszych czterech meczach. Fulham nie mają obecnie udanego sezonu. Ale mają 12 meczów żeby wszystko zmienić. 

Chcę, aby fani cieszyli się naszymi meczami u siebie

– Ostatni sezon był bardzo trudny nie tylko ze względu na wyniki, ale także na relacje z fanami. Może w tym sezonie jest bardziej spokojnie. Ja jako menedżer chcę, aby fani cieszyli się meczami, a jedynym sposobem na to jest granie dobrego futbolu i wygrywanie spotkań. 

– Może jest wiele innych powodów, które uszczęśliwiają fanów w tym sezonie, ale tak naprawdę nie mam na to żadnych skarg.