Menadżer Młotów Manuel Pellegrini jest zdania, iż jego West Ham musi bronić dużo lepiej i prowadzić grę przez pełne 90 minut w nadchodzącym spotkaniu z Arsenalem Londyn.

The Hammers przegrali w zeszłą sobotę 1:2 z The Cherries, co oznacza, iż w pierwszych dwóch meczach nowego sezonu stracili aż sześć bramek.

– Jestem zawiedziony, ponieważ w pierwszym meczu straciliśmy cztery bramki, a w drugim dwie. Musimy lepiej bronić jako drużyna.

– Jestem natomiast zadowolony z tego, że odmieniliśmy naszą grę po pierwszej kolejce. To nie ten sam rywal i inny stadion, jednak poprawiliśmy swoją pewność w to, co chcemy osiągnąć. Jeśli będziemy podążać tą drogą to staniemy się mocną drużyną.

– Przy pierwszym golu wykorzystali naszą złą grę w obronie. Jeden napastnik minął czterech obrońców, dobiegł do Fabiańskiego i trafił do siatki. Drugi gol padł z rzutu wolnego. Zgubilismy krycie i wiemy, jak to się skończyło.

Szkoleniowiec Młotów był niezadowolony ze sposobu, w jaki jego podopieczni stracili prowadzenie w meczu, jednak uważa, że postawa prezentowana w pierwszej połowie jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Wszystko wskazuje na to, że jego piłkarze zaczynają się rozumieć na boisku.

– Przed początkiem sezonu wiedzieliśmy, że start będzie trudny. Kupiliśmy dziewięciu nowych zawodników, a do tego gramy z czterema topowymi zespołami w pierwszych siedmiu kolejkach. Musimy kontynuować nasz projekt i wierzyć w to, co robimy.

– Jestem pewien, że gdy przez cały mecz będziemy grać tak, jak w pierwszych 45 minutach, to staniemy się silnym zespołem.

– W futbolu nie zawsze wiadomo, ile potrwa proces adaptacji, jednak wiem, że potrzeba wiele czasu by drużyna się zgrała. Najważniejszym jest, by gracze odzyskali pewność siebie i wiarę w to co robią, dzięki czemu będziemy grać dużo lepiej.