Pellegrini: Lucas Perez, Crystal Palace i szansa na kolejne punkty

Manuel Pellegrini w czwartek spotkał się z dziennikarzami i rozmawiał o najbliższym spotkaniu z Crystal Palace. Menedżer Młotów pochwalił za ostatni doskonały występ Lucasa Péreza.

“Lucas ma szansę i musi ją wykorzystać”

Jestem zadowolony z Lucasa, ponieważ jest zawodnikiem, którego ściągnąłem w tym sezonie do klubu. Znamy Lucasa i wiemy, że jest dobrym napastnikiem, ale z różnych powodów nie grał częściej. Ważne, że kiedy dostaje szansę to ją wykorzystuje.

W związku z długim urazem Marko, mamy teraz w ataku Andy’ego Carrolla, który dochodzi do siebie po kontuzji. Mamy Lucasa Pereza, mamy Javiera Hernandeza i mamy Xande Silvę, który jest kolejnym młodym zawodnikiem. Mam nadzieję, że wszyscy pomogą zespołowi pod nieobecność Marko. 

Mamy tak wiele kontuzji na różnych pozycjach, więc wszyscy nasi gracze muszą być gotowi. Nie tylko starsi piłkarze, ale także młodzi. Wprowadziliśmy kilka miesięcy do drużyny Grady’ego Dianganę i myślę, że mamy w klubie jeszcze kilku innych młodych zawodników, którzy zasługują na szansę. 

“Nie możemy przestać poprawiać swojej gry”

– Powiedziałem wcześniej, że wyniki nie są takie jakich się spodziewaliśmy, ale poprawiamy się jako zespół. Robimy wiele rzeczy dużo lepiej. Jeśli wygrywasz mecz po meczu to zaufanie w zespole wzrasta. Ale nie możemy zatrzymywać się.  

– Jestem szczęśliwy, że się poprawiamy. Nigdy nie możesz być w 100% zadowolony ze swoich wyników, ponieważ zawsze potrzebujesz coś poprawić. W piłce nożnej wyniki zmienia się w dwie lub trzy akcje. Poprawiamy się i tak jak mówiłem na początku sezonu, jesteśmy w odpowiednim miejscu, aby pokazać swój styl. 

– Nie zmieniliśmy swojego stylu gry po czterech porażkach na początku sezonu. Kontynuowaliśmy swoją pracę i wierzymy w to co robimy. Najważniejsze jest to, że gracze też w to wierzą. 

– Na początku sezonu graliśmy bardzo kiepsko i nie zdobyliśmy żadnego z 12 możliwych punktów. Musimy nadal mocno pracować, aby zmazać plamę z pierwszych czterech spotkań. Teraz mamy cztery spotkania, zaczynając od meczu z Crystal Palace i chcemy zdobyć kolejne punkty. 

“Musimy zagrać jak drużyna z Crystal Palace”

Zawsze mówię graczom, że potrzebujemy wysokiej wydajności. Jeśli indywidualnie nie gramy dobrze to trudno jest pokonać dany zespół. Musimy grać w piłkę jako zespół. Bez piłki musimy szukać sobie odpowiednich pozycji, a z piłką musimy starać się rozprowadzić akcję i strzelić gola. 

– Mamy kolejne wyzwanie przed sobą u siebie i mam nadzieję, że będziemy kontynuować naszą dobrą serię.

“Jesteśmy na tej pozycji na którą zasłużyliśmy”

Myślę, że w tej chwili jesteśmy na takim miejscu w tabeli na jakie zasłużyliśmy, ponieważ w pierwszych meczach nie zdobyliśmy ani jednego z 12 możliwych punktów. Jeśli patrzylibyśmy na tabelę bez tych czterech meczów to bylibyśmy na szóstym miejscu w tabeli z jednym punktem straty do Chelsea. Ale rozegraliśmy te pierwsze cztery spotkania, więc najbliższych czterech meczach musimy odrobić te punkty, które straciliśmy na początku sezonu.

– Myślę o kolejnych trzech punktach z Crystal Palace. Jest to najtrudniejszy mecz dla nas w tym sezonie, bo jest to kolejny mecz. Możemy użyć matematyki do liczenia punktów lub wyobrażać sobie wiele rzeczy. Najważniejsze dla mnie są kolejne trzy punkty.