Manuel Pellegrini może pokusić się o zrobienie kilku zmian w swoim składzie podczas środowego meczu z Manchesterem City. 

Po meczu z Mistrzem Anglii zespół będzie miał około 72 godziny do następnego spotkania z Newcastle United. Na szczęście sztab szkoleniowy ma do dyspozycji kilku piłkarzy powracających po kontuzjach. 65-latek przyznał na konferencji prasowej, że będzie musiał rotować składem, aby zapewnić sobie silne jedenastki w obu spotkaniach.

Tacy piłkarze jak Issa Diop, Angelo Ogbonna i Felipe Anderson grają ostatnio we wszystkich meczach, a tacy gracze jak Grady Diangana, Ryan Fredericks, Manuel Lanzini i Samir Nasri z pełną parą dążą do występów od pierwszej minuty.

– Mamy dwa spotkania w mniej niż 72 godziny, więc myślę, że inteligentne byłoby posiadanie dobrej jedenastki w obu meczach. Nie martwię się o efekty po meczu z Fulham, bo graliśmy w piątek, a kolejny mecz w środę. Ale o okres od środy do soboty już tak. 

– Zobaczymy czy wprowadzę zmiany na mecz z City. Jeszcze nie zdecydowałem. Zobaczymy kto będzie czuł się najlepiej. Porozmawiam również ze sztabem medycznym. Decyzję o wyjściowej jedenastce podejmiemy we wtorek – poinformował Chilijczyk.

Pellegrini zapytany czy obawia się zmęczenia piłkarzy po trudnym okresie grudniowo-styczniowym, odrzucił tę sugestię, ale przyznał, że rotacja będzie rozsądnym posunięciem, ponieważ jego zespół przygotowuje się do ostatnich 11 meczów w sezonie.

– Dla Felipe Andersona mamy zastępstwo. Jest bardzo ważnym zawodnikiem, ale mamy też Dianganę, może też tam zagrać Michail Antonio czy Robert Snodgrass. 

– Issa Diop gra przez cały sezon, podobnie jak Pablo Zabaleta, ale jest z powrotem już Ryan Fredericks. Niestety dla nas Angelo Ogbonna grał zbyt dużo spotkań w ciągu ostatnich kilku miesięcy i myślę, że na ten pozycji mamy dużo więcej problemów niż w ofensywie. 

Pellegrini wyznał również mediom, że stoperzy Młotów Winston Reid i Fabian Balbuena rozgrzewali się z zespołem na poniedziałkowej sesji treningowej i zbliżają się do powrotu na murawę.

Winston Reid zaczął rozgrzewać się z zespołem. Potrzebuje więcej tygodni nad powrotem do normalności, ale poprawia się i czuje się dobrze. Fabian podobnie jak Reid pracował w rozgrzewce z drużyną. Jest o krok przed Winstonem, więc może znaleźć się na ławce w sobotę lub w przyszłym tygodniu.