Manuel Pellegrini liczy na to, że Młoty sprawią niespodziankę i pokonają Tottenham na ich nowym stadionie w dzisiejszym spotkaniu 36 kolejki Premier League.

Chilijczyk miałby bowiem kilka satysfakcjonujących korzyści. Przede wszystkim zespół zgarnąłby trzy punkty co jest niezwykle ważne w walce o pierwszą dziesiątkę ligi. Po drugie, spotkanie to jest meczem derbowym, który zawsze przynosi dużo emocji. Po trzecie, West Ham stałby się pierwszym zespołem, który wygrał z Kogutami na ich nowym stadionie.

Trener powiedział:

– „Mam nadzieję, że przede wszystkim fani pójdą zobaczyć dobry mecz piłki nożnej, ponieważ uważam, że ważne jest, aby zachować poziom Premier League, podobnie jak rywalizacja w piłce nożnej, a nie rywalizacja kibiców poza stadionem. Mam nadzieję, że będzie to dobra gra dla wszystkich fanów i liczymy na zwycięstwo.

– „Mauricio Pochettino doskonale wie, że musi zakwalifikować się do następnej edycji Ligi Mistrzów. Może uda mu się wygrać w finale. Jeśli nie wygrasz finału, jesteś poza następną Ligą Mistrzów. W tej chwili jego zespół jest na trzeciej pozycji w tabeli i gra u siebie i dlatego z pewnością ujrzę drużynę skupiającą się na tym meczu, a nie myślami będącą już na spotkaniu z Ajaxem.