Manuel Pellegrini w czwartek popołudniu spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej przed najbliższym starciu ligowym z Watfordem. Chilijski menedżer spodziewa się ciężkiej przeprawy z drużyną prowadzoną przez jego znajomego Javiego Gracię. 

Musimy celować wysoko

Najważniejsze jest to, abyśmy znaleźli się w pierwszej szóstce na koniec sezonu, ale nadal mamy do rozegrania 21 spotkań. Jesteśmy w dobrej formie, więc musimy skupiać się na każdym kolejnym meczu i zdobywać punkty. Wiemy, że obok nas w tabeli są wielkie zespoły takie jak Everton i Manchester United i zespoły, które mają dobry czas jak Watford czy Wolves. Kończymy właśnie pierwszą rundę. Po czterech porażkach w pierwszych meczach trudno było nam osiągnąć to co mamy teraz. W ostatnich meczach udało nam się zdobyć komplet punktów. 

Poprawa naszej gry nie zaskoczyła mnie

– Zawsze byłem pewny, że poprawimy swoją pozycję, ponieważ codziennie ciężko pracujemy i czuję, że wszyscy wierzą w to co robimy. Na początku sezonu byliśmy nieszczęśliwi, pechowo przegraliśmy z Wolves i Arsenalem, ale w końcu zaczęliśmy zdobywać punkty. Teraz myślę, że musimy nadal pracować w ten sposób. To dlatego wygraliśmy cztery ostatnie mecze. Musimy twardo stąpać po ziemi. W piłce nożnej wszystko może się zmienić w dwie, trzy akcje, więc musimy być bardzo skoncentrowani. Wygraliśmy cztery ostatnie mecze, a w sobotę możemy wygrać piąty. 

– Myślę, że jak nadal będziemy grali tak jak chcemy to mamy spore szanse na wygrywanie meczów. West Ham nie jest przyzwyczajony do wygrywania czterech meczów pod rząd, ale zawsze jak rozmawiam z piłkarzami to staram się im przekazać ambitną mentalność zwycięzców. Teraz mamy szansę w sobotę wygrać przeciwko dobrej drużynie jaką jest Watford. Postaramy się grać jak najlepiej od pierwszej minuty. 

Javi Gracia to człowiek, którego znam dobrze

– Watford bardzo dobrze rozpoczął sezon, odwrotnie niż my, bo wygrali pierwsze cztery mecze. Potem ich wyniki nie były tak dobre, ale poprawili się w ostatnich meczach i zasłużyli na dobre wyniki. Znam ich menedżera Javiego Gracię. On jest jednym z trenerów, którzy chcą grać dobry ofensywny futbol, więc to będziemy trudny mecz. 

– Nie miałem z nim ostatnio dużo kontaktów, ale znam go bardzo dobrze. Jak był młodym zawodnikiem był w moim zespole w Villarrealu. Wiem jakie ma spojrzenie na futbol i jaki ma styl gry. Jest bardzo dobrym menedżerem. 

Grudzień to kluczowy miesiąc 

Zawsze mówiłem jak byłem w Manchesterze City, że grudzień to kluczowy miesiąc dla wszystkich drużyn. Musisz rozgrywać bardzo dużo spotkań, siedem w grudniu i sześć w styczniu. To taka część roku, która zadecyduje o twoich celach sezonowych. Dobrze zaczęliśmy w grudniu, ale niestety mamy zbyt dużo kontuzji i nie możemy ich użyć. W tych meczach potrzebujemy całej kadry.