Manuel Pellegrini nie był zadowolony po niedzielnym meczu West Hamu na Turf Moor. Podopieczni Chilijczyka zagrali bardzo słabo i zasłużenie przegrali z Burnley 2:0. Zdaniem 65-latka Młotom zabrakło energii potrzebnej do wygrania tego spotkania. 

To frustrujące, ponieważ chcieliśmy wygrać ten mecz. To była dobra okazja, aby awansować na siódme miejsce w tabeli. Myślę, że zabrakło nam energii do wygrania tego spotkania. Wróciliśmy z Southampton o drugiej w nocy w piątek. Mieliśmy 48 godzin i jestem pewien, że wpłynęło to na powrót do zdrowia. Jest to jedyny powód dla którego graliśmy jak graliśmy. 

– Nie stworzyliśmy zbyt wielu sytuacji do zdobycia gola, a 2:0 to nie był sprawiedliwy wynik. Rywale powinni strzelić więcej goli. W obronie, w posiadaniu piłki, w ataku mieliśmy brak energii. Poprawiliśmy nieco grę po przerwie, ale mieliśmy tylko jedną dogodną sytuację Andy’ego Carrolla – powiedział menedżer Młotów.

Byłem szczęśliwy do godziny 15:00. O 17:15 już nie czuję się szczęśliwy, ponieważ nie zdobyliśmy punktów. Burnley ostatnio mieli bardzo złą passę, ale grali z wysoką intensywnością. Nigdy nie próbowałem usprawiedliwiać swoich zespołów, ale rywale mieli więcej czasu na regenerację, bo grali 30 godzin wcześniej niż my.