West Ham United potwierdził pozyskanie młodego pomocnika Patricka Kelly’ego z NIFL Premiership Club Coleraine. Kelly dołącza do Młotów na trzyletni kontrakt zawodowy do czerwca 2025 roku. Początkowo połączy się z zespołem Marka Robsona w Chadwell Heath.

17-latek zostaje trzecim reprezentantem Irlandii Północnej do lat 19, który dołączył do Akademii West Hamu United w ciągu ostatnich dwóch lat, po swoich rodakach – Michaelu Forbesie i Callumie Marshallu, którzy przenieśli się do wschodniego Londynu.

Cieszę się, że mogę dołączyć do West Hamu – powiedział Kelly whufc.com. To dla mnie świetna okazja. Ciężko pracowałem przez ostatnie kilka lat i uważam, że West Ham jest dobrym klubem, w którym mogę wejść i kontynuować swój rozwój i mam nadzieję dobrze sobie radzić.

Nazwiska, które przeszły przez Akademię Piłki Nożnej i dostały szanse, są dobrze znane, więc na pewno jest tutaj rozwojowa ścieżka. Gracze muszą pokazać, że mają to, czego potrzeba, więc jestem podekscytowany tą szansą.

Nastoletni rozgrywający podpisał umowę na Rush Green Training Ground, gdzie został powitany przez niedawno odchodzącego na emeryturę byłego kapitana klubu Marka Noble’a

Młody pomocnik rozegrał 28 występów dla Coleraine w sezonie 2021/22, z czego 23 w Premiership NIFL, trzy w Pucharze Ligi Irlandii Północnej i dwa w Pucharze Irlandii.

Patrick wykazał się prawdziwymi umiejętnościami i dużym potencjałem w minionym sezonie z Coleraine i jesteśmy podekscytowani, że jest częścią rodziny West Hamu. Mamy nadzieję, że będzie miał bardzo udaną karierę w klubie – powiedział menadżer Akademii, Ricky Martin.

Na poziomie międzynarodowym Kelly zaliczył do tej pory dwa występy w reprezentacji Irlandii Północnej na poziomie U19, debiutując w wygranym 6:0 meczu towarzyskim z Maltą w Ta’Qali 9 czerwca 2022 r. – w meczu, w którym napastnik Akademii Młotów – Marshall – strzelił dwa gole.