Jak donosi Mirror, West Ham, Fulham, Brentford i Wolves to cztery kluby Premier League, które są zainteresowane pozyskaniem pomocnika Nicei – Pablo Rosario. Swoje chęci wyraziły także zespoły z Bundesligi: Stuttgart i Werder Brema.

Zainteresowanie ze strony kilku renomowanych drużyn wskazuje, że 27-latek jest rozchwytywanym talentem, co przyczynia się więc do rozpoczęcia potencjalnej „walki transferowej”.

Wartość rynkowa Rosario może wzrosnąć, nie tylko poprzez chęć pozyskania przez taką ilość klubów, ale również na wzgląd w jego poczynania w drużynie Ligue 1 – Nice. Kluby podczas głębszych negocjacji prawdopodobnie wezmą pod uwagę jego doświadczenie w czołowej lidze europejskiej.

Obecne opcje West Hamu w środku pola z Edsonem Alvarezem, Jamesem Wardem-Prowse i Lucasem Paquetą, mogą sprawić, że jednak wycofają się z wyścigu, ponieważ konkurencyjny charakter rynku transferowego i potencjał Rosario do wzmocnienia różnych aspektów zespołu, mogą jedynie podbić jego cenę.

Kluby mogą postrzegać gracza, jako cenny nabytek, przyczyniając się przy tym do eskalacji opłat transferowych w obliczu intensywnej rywalizacji o jego transfer.

Autor: Natalia Stokfisz