Asystent trenera West Ham United, Billy McKinlay, przedstawił aktualne informacje na temat kondycji Lucasa Paquetá i Jarroda Bowena przed wtorkową wieczorną powtórką trzeciej rundy Emirates FA Cup na wyjeździe z Bristol City.

The Hammers udają się na zachód, aby na Ashton Gate zmierzyć się ze swoimi przeciwnikami w EFL, chcąc zapewnić sobie miejsce w czwartej rundzie rozgrywek siódmy sezon z rzędu, po remisie 1:1 w pierwszym spotkaniu obu drużyn.

Paquetá został zmieniony w 14 minucie meczu – dziesięć minut po tym, jak Bowen otworzył wynik na London Stadium – ale McKinlay potwierdził, że tym razem duet nie będzie zdolny do gry przeciwko The Robins.

„Lucas jest niedostępny – w ostatnim meczu doznał kontuzji – i Jarrod tak samo” – powiedział 54-latek.

„Kontuzje, których nabawili się ostatnio, powoduja niepewność co do ich występów jutro i przez kilka następnych dni”.

Lucas Paquetta

Biorąc pod uwagę, że tacy zawodnicy jak Michail Antonio wciąż są kontuzjowani, a Mohammed Kudus wyjeżdża na Puchar Narodów Afryki, McKinlay zasugerował, że Danny Ings i Divin Mubama mogą rywalizować o czas gry w ataku w środku tygodnia.

Oprócz Mubamy trzech kolejnych zwycięzców FA Youth Cup, obrońca Kaelan Casey, pomocnik Ollie Scarles i napastnik Callum Marshall również wybiorą się na mecz do Bristolu.

McKinlay dodał: „Brakuje nam kilku graczy, więc będziemy musieli wprowadzić pewne korekty.

„W ciągu ostatnich kilku dni treningi wypadły pozytywnie, więc zobaczymy, jak sytuacja będzie wyglądać od chwili obecnej do meczu. A wtedy trener wybierze sklad, która jego zdaniem będzie właściwy”.