West Ham United zobowiązuje się do podjęcia zdecydowanych i pozytywnych działań skupionych na upewnieniu się, że London Stadium jest bezpiecznym i komfortowym środowiskiem dla kibiców, którzy będą uczestniczyć w nadchodzących meczach. 

W efekcie incydentów, które miały miejsce w drugiej połowie meczu z Burnley 10 marca, klub przeprowadzi pełne i szczegółowe śledztwo, a także uczestniczył już w serii nadzwyczajnych posiedzeń udziałowców London Stadium.

Klub ściśle współpracuje z Policją Metropolitarną w celu zidentyfikowania osób, które wtargnęły na murawę w drugiej połowie meczu, a także z zarządcą obiektu, London Stadium 185, używając wysokiej jakości zapisów wideo by namierzyć tych, którzy rzucali przedmiotami oraz dopuścili się innych czynów zabronionych przez Football Offences Act 1991.

Każdy, kto zostanie winnym wykroczeń dostanie dożywotni zakaz udziału w meczach West Hamu United, zarówno w spotkaniach wyjazdowych jak i domowych. Dodatkowo, klub złoży wniosek do sądu o zakaz uczestnictwa tych osób w jakichkolwiek meczach piłkarskich.

Klub cały czas przestrzega swojej polityki „zero tolerancji” dla takich zachowań, a bezpieczeństwo wszystkich fanów jest na pierwszym miejscu.

Zarząd West Hamu United będzie pełnił wiodącą rolę na czwartkowym, nadzwyczajnym spotkaniu grupy zadaniowej do spraw bezpieczeństwa.

W tym spotkaniu, oprócz klubu, uczestniczyć będą reprezentanci LS185, certyfikowanym organem Rady Newham, Organem Bezpieczeństwa Stadionów, Policją Metropolitarną oraz spółką London Legacy Development Corporation.

Klub jasno daje do zrozumienia, że najważniejszą sprawą jest bezpieczeństwo i komfort kibiców w dniu meczów, dlatego będzie kierować wszelkie rozmowy na stworzenie planu zarządzania bezpieczeństwem i odpowiednich wytycznych, a także poprawie współpracy stewardów i policjantów w przyszłych meczach domowych, zaczynając od spotkania z Southampton 31 marca.

West Ham United chciałby podziękować wszystkim kibicom, którzy wspierali drużynę w poprzednim meczu i ma nadzieję zaprosić ich znów na bezpieczny i komfortowy obiekt.

Przy ośmiu pozostałych meczach do rozegrania należy skupić się na zbieraniu punktów. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest zjednoczenie i wspieranie drużny.