Nadchodzi druga międzynarodowa przerwa w kobiecej piłce nożnej w kampanii 2020/21. Kilka gwiazd West Ham United wyrusza, by reprezentować swoje kraje. 

Osiem zawodniczek WHU w nadchodzącym tygodniu rozpoczyna międzynarodowe zmagania. Sześć z nich będzie zaangażowanych w kwalifikacje do Mistrzostw Europy Kobiet UEFA 2021.

Anglia jako gospodarz automatycznie kwalifikuje się do zawodów latem przyszłego roku, dlatego w przerwie międzynarodowej będzie grała tylko towarzysko. Duet Hammers Grace Fisk i Rachel Daly dostał powołania na zawody sparingowe. Zawodniczki Lionesses Phila Neville’a zmierzą się z Niemcami.

Po kontuzji po raz pierwszy w tym sezonie Martha Thomas powraca do reprezentacji Szkocji na dwa ważne mecze kwalifikacyjne do Euro 2021. Szkotki grają u siebie z Albanią w piątek i w Finlandii we wtorek.

Irlandia również bierze udział w eliminacjach do Euro 2021 z jednym meczem do rozegrania. Leanne Kiernan i Courtney Brosnan mogą być dwoma reprezentantkami West Ham w tym meczu. Irlandki grają z Ukrainą w piątkowy wieczór w grupie I.

Alisha Lehmann i jej koleżanki ze Szwajcarii zajmują czołowe miejsce w grupie H.  Zwycięstwo z Rumunią w przyszły wtorek niemal zagwarantuje im miejsce na finałach turnieju Euro 2021.

Kenza Dali ponownie znalazła się w składzie Francji w kwalifikacjach do Euro 2021. Mecze z Macedonią Północną i Austrią zaplanowano odpowiednio na piątek i wtorek.

Katerina Svitkova powróci do międzynarodowej służby z Czechami w grupie D, gdzie będą rozgrywane mecze z liderami grupy, Hiszpanią i Azerbejdżanem. Rozgrywająca doznała lekkiej kontuzji podczas ostatniej przerwy reprezentacyjnej, ale ma nadzieję pomóc swojej drużynie w zajęciu pierwszego miejsca.

Gdzie można będzie oglądać te mecze?

Mecz towarzyski Anglii w Niemczech będzie dostępny na żywo w BBC Two i BBC iPlayer w przyszły wtorek. Spotkanie rozpocznie się o 15:00, a relacja rozpocznie się na krótko przed.

Szkoccy kibice będą mogli oglądać drużynę Shelley Kerr w akcji przeciwko Albanii w piątek 23 października i wyjazd do liderów grupy E Finlandii we wtorek 27 października w BBC Alba.