Według nigeryjskich mediów West Ham United wygrał wyścig po bocznego napastnika KAS Eupen Henry’ego Onyekuru. Oba kluby uzgodniły opłatę za transfer w okolicach 7 milionów funtów. 

19-letni piłkarz jest obecnie wraz z Łukaszem Teodorczykiem liderem strzelców ligi belgijskiej z 20 golami na koncie. Oprócz Młotów Onyekuru jest łączony również z Evertonem, West Bromem, Crystal Palace i Bournemouth.

Owngoalnigeria.com twierdzi, że Młoty są w trakcie negocjacji kontraktu indywidualnego z nigeryjskim piłkarzem i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w przyszłym miesiącu gracz zostanie zaprezentowany w Londynie.

 – Tutaj chodzi o West Ham. On tam dołączy, jeśli zostaną uzgodnione zarobki piłkarza i kilka dodatków, m.in. takich, że Eupen otrzyma jakiś procent z następnego transferu. Mamy nadzieję, że on dołączy do WHU przed przygotowaniami do sezonu. Umowa może zostać ogłoszona już w przyszłym miesiącu, jeśli rozmowy nadal będą rozwijać się w tym tempie. – czytamy na stronie Owngoalnigeria.com