Jermaine Defoe preferuje transfer do West Ham United latem – poinformował w rozmowie ze Sky Sports były napastnik Młotów Tony Cottee.

34-letni reprezentant Anglii w letnim okienku transferowym zamieni Sunderland na nowego pracodawcę. Od dłuższego czasu snajpera łączy się z powrotem do West Hamu, ale o jego podpis zabiega również Bournemouth.

 – Myślę, że preferowanym nowym klubem przez Defoe jest West Ham. Ale to wszystko zależy od właścicieli i ludzi prowadzących klub. Czy chciałbym go tutaj z powrotem? Tak chciałbym! On jest strzelcem, a wiemy jak trudno kupić teraz bramkostrzelnego napastnika. Ludzie mówią, że ma 34 lata, ale on nadaje się do nowoczesnej gry i myślę, że łatwiej mu się gra w tym wieku. – powiedział Cottee

 – Ja przeszedłem na emeryturę w wieku 35 lat, ale myślę, że on spokojnie może grać do 36,37 roku życia. Jermaine do tej pory strzela sporo goli. Bournemouth i wiele innych klubów z Premier League to dobra opcja dla niego, ale myślę, że najbardziej chciałby dołączyć do West Ham United. 

Defoe dołączył do West Hamu z Charlton Athletic jako 16-latek w 1999 roku i przebywał w Bournemouth na wypożyczeniu, przed dołączeniem do pierwszego składu Młotów. W 105 występach w bordowo-błękitnej koszulce zdobył 41 goli, ale po spadku klubu w 2004 roku dołączył do Tottenhamu.