14 grudnia 2005 roku, West Ham United pokonał na Goodison Park, Everton 2:1. Decydującą bramkę o losach zwycięstwa zdobył Bobby Zamora. Dziś przypada szesnasta rocznica tego wydarzenia.

West Ham w ostatnich dwóch sezonach, dwukrotnie pokonywał Everton 1:0 na ich stadionie. Jednak w latach 90. i 2000, ten teren był dla Młotów bardzo pechowy. W 2005 roku Młoty odniosły pierwszą wygraną na Goodison Park od sezonu 1993/94.

Już w 9. minucie tamtego spotkania James Beattie wyprowadził The Toffees na prowadzenie, lecz dziesięć minut później David Weir wbił piłkę do własnej siatki. Zwycięski gol Zamory padł w 67. minucie gry i piłkarze Alana Pardew mogli cieszyć się z kompletu punktów. Co ciekawe drużynę Evertonu prowadził wówczas David Moyes.

Skład Młotów z tamtego spotkania: Roy Carroll – Tomas Repka, Anton Ferdinand, James Collins, Paul Konchesky – Carl Fletcher, Hayden Mullins – Yossi Benayoun, Matthew Etherington (Christian Dailly 86′) – Marlon Harewood, Bobby Zamora (Shaun Newton 86′)