Paul Konchesky zastąpi Olli Hardera na stanowisku menedżera West Hamu United Women, a Harder odejdzie z klubu poszukując nowych wyzwań. Klub ogłosił również, że kapitan Gilly Flaherty również odejdzie tego lata

West Ham United oficjalnie potwierdził, że Paul Konchesky został mianowany menedżerem pierwszego zespołu kobiet po odejściu Olli Hardera. Były zawodnik Młotów, który zaliczył 70 występów w klubie w latach 2005-2007 i był asystentem Hardera od maja 2021  zgodził się na dwuletni kontrakt.

Harder oficjalnie poprowadził West Ham w ostatnim meczu sezonu Barclays FA Women’s Super League w niedzielne popołudnie, kiedy to jego drużyna przegrała z Arsenalem 2:0.

Były już menadżer dołączył do West Hamu United w grudniu 2020 roku, nadzorując w sumie 47 meczów i poprowadził Młoty do najwyższego w historii miejsca w FA Women’s Super League.

Jestem dumny i zaszczycony, że miałem okazję pracować dla West Hamu United i dzielić się tym doświadczeniem z naszym niesamowitym personelem, zawodniczkami i oczywiście wspaniałymi fanami. Po dojściu do ćwierćfinału Conti Cup, półfinału FA Cup i zdobyciu w tym sezonie największej ilości punktów niż w jakiejkolwiek innej kampanii WSL w historii klubu, wierzę, że opuszczam go w naprawdę dobrym dla niego momencie. Jestem przekonany, że jeśli zespół będzie nadal budował na tym czego dokonaliśmy, ich przyszłość będzie świetlanapowiedział Harder.

Konchesky, który przed objęciem nowej roli w żeńskiej drużynie spędził trzy lata pracując w West Ham United Academy, powiedział:

To dla mnie bardzo wzniosły moment. Jestem naprawdę zaszczycony, że zostałem mianowany na to stanowisko. Rozkoszuję się zarówno wyzwaniem, jak i szansą, jaką daje ta rola. West Ham jest bardzo bliski mojemu sercu – gra w klubie była marzeniem, a teraz bycie na tej pozycji jest czymś, czym jestem naprawdę podekscytowany. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy.

Dyrektor generalna West Ham United, Aidan Boxall, dodała:

Chcielibyśmy podziękować Olli’emu za jego wkład pracy w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Odegrał kluczową rolę w rozwoju kobiecego zespołu w tym czasie. Życzymy mu wszystkiego dobrego na przyszłość.

Paul jest idealnym kandydatem, aby poprowadzić zespół do przodu i budować go na fundamentach ostatnich kilku lat. Odegrał kluczową rolę na drodze na nasz szczyt, którą cieszyliśmy się ostatnimi czasy. Wspierając i grając dla klubu rozumie styl West Hamu i pasjonuje się rozwojem młodych graczy, co jest zgodne z wartościami klubu. Jesteśmy podekscytowani jego nominacją i wierzymy, że pomoże nam w kontynuacji postępów, jakie poczyniliśmy w ostatnich latach.

30-letnia obrończyni Flaherty, która również grała w Arsenalu i Chelsea, odchodzi z końcem kontraktu

Z ogromnym smutkiem opuszczam West Ham United tego lata – powiedział Flaherty, która dołączyła do Młotów w czerwcu 2018 roku przed ich pierwszym sezonem w WSL.

Naprawdę kochałam każdą minutę mojego czasu w tym klubie i jestem bardzo dumna z mojej roli w podróży, którą ten zespół przeszedł w ciągu ostatnich czterech lat. Mam tak wiele niesamowitych wspomnień z czasów spędzonych w Claret i Blue – od dotarcia do finału FA Cup w naszym pierwszym sezonie, po grę na London Stadium. Zdobyłam przyjaciół na całe życie i będę tęskniła za codziennymi treningami w Chadwell Heath.