Angelo Ogbonna, wyraził podziw dla Chicharito po przegranym mecz 3:2 z Southampton.

„Pierwszy mecz był dla niego naprawdę dobrym testem. Javier wykazał się dużą odwagą i on nigdy nie zrezygnuje. Jest dla nas bardzo ważny.”

Młoty musiały grać w 10 i do tego przegrywali 2:0 na St. Mary’s Stadium, po czym wrócili do gry dzięki napastnikowi z Meksyku, który strzelił 2 bramki.

Jednak kontrowersyjny karny w 93 minucie zaprzepaścił Ogbonnie i zespołowi pewnego punktu.

„Karny na koniec mecz był rozczarowujący, ale jestem też dumny z mojego zespołu, ponieważ graliśmy naprawdę dobrze w dziesiątkę”, powiedział włoski obrońca, który został powołany do pierwszej XI tuż przed rozpoczęciem spotkania po tym, jak Winston Reid doznał urazu podczas rozgrzewki.

„To był ogromny wysiłek dla zespołu. Pokazaliśmy nasz charakter. Chcieliśmy zrobić lepsze wrażenie niż w zeszłym tygodniu, kiedy graliśmy z Manchesterem United i straciliśmy cztery bramki. Powiedzieliśmy, że nie możemy się poddawać i nie możemy pokazywać, że jesteśmy leniwi na boisku”.

Chociaż Młoty nie miały szczęścia na południowym wybrzeżu, było wiele powodów do optymizmu przed sobotnim wyjazdem do Newcastle. Ogbonna twierdzi że zespół nie ma problemów w obronie i podchodzi optymistycznie do tego, że mogą zachować czyste konto na St James Park.

„Manchester United może, przegrać następną grę a my wygrać z Newcastle United — To jest właśnie Premier League”. — powiedział na koniec reprezentant Włoch.