Obrońca West Hamu Angelo Ogbonna, czuje się na siłach aby dokończyć sezon i wręcz nie może się doczekać aż pojawi się taka możliwość.

Włoch w obecnej kampanii naprawdę spisuje się bardzo dobrze, pomimo słabej gry całej drużyny i walki o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, Ogbonna stanowi pewny punkt defensywy drużyny Davida Moyesa.

Oggy z przyjemnością wraca na treningi z całą drużyną i nie może doczekać się gry w ligowych meczach. Dla oficjalnej strony whufc.com, 32-latek powiedział:

– „Jestem całkowicie zadowolony z przepisów w Rush Green odnośnie COVID i z całego personelu medycznego. W 100% zgadzam się z zasadami, które stosujemy, ponieważ uważam, że personel medyczny upewnia się, że wszyscy jesteśmy zdrowi, więc nie mam nic przeciwko.

– „Jako piłkarz potrzebujesz boiska, potrzebujesz kogoś, z kim będziesz grać. Niektórzy gracze mieszkają w mieszkaniach, a niektórzy mają szczęście i mają ogród i miejsce do biegania. Jazda na rowerze to nie to samo, co mieć ogród lub piłkę u swoich stóp. Bieganie po linii prostej różni się bardzo od zmiany kierunku w grze. Wszyscy nasi zawodnicy wrócili sprawni, ale z piłką jest trochę inaczej.

– „Cieszę się, że otaczają mnie dobrzy ludzie i cała moja rodzina. Myślę, że NHS [odpowiednik polskiego NFZ] wykonują fantastyczną pracę, dzięki czemu czuję się bezpiecznie.

– „Dla mnie, szczerze mówiąc, teraz czuję ulgę, że wszystko idzie lepiej. To koronawirus wciąż jest naszym wrogiem, wciąż tam jest, więc staramy się robić wszystko we właściwy sposób. Musimy ciężko walczyć. Odkąd pojawił się David Moyes, wiedzieliśmy, co musimy zrobić i uważam, że bardzo ważne było dla nas, aby nas wzmocnić piłkarsko.

– „Myślę, że pokazaliśmy to i poszliśmy właściwą drogą; chociaż niektóre wyniki nie poszły po naszej myśli sądzę, że nasze występy były zupełnie inne. Wszyscy to widzieli. Uważam, że po długim procesie rezultaty same przyjdą.