Oficjalnie: Trott wypożyczony do Wimbledonu

Nathan Trott został oficjalnie wypożyczony z West Hamu do AFC Wimbledon. Młody bramkarz w zespole z League One spędził cały sezon 2019/20.

20-latek nadal znajduje się w planach Młotów, ale tych długoterminowych. W marcu podpisał nowy trzyletni kontakt z klubem z London Stadium, ale zdaniem sztabu szkoleniowego przyda mu się roczne wypożyczenie i gra w pierwszej drużynie.

Sytuacja młodych bramkarzy w pierwszym zespole jest taka, że potrzebowaliśmy trzech doświadczonych bramkarzy gotowy do gry w Premier League. Dlatego do klubu dołączyli Roberto i David Martin. Oprócz tej dwójki mamy też Łukasza Fabiańskiego, dzięki czemu możemy dać Nathanowi Trottowi szansę na wypożyczenie i zdobycie cennego doświadczenia w dorosłym futbolu, co nas cieszy – powiedział Xavi Valero trener bramkarzy w West Hamie.

Dzięki wypożyczeniu Nathana w zespole U23 regularnie będzie grał Joseph Anang. Mamy też innych zdolnych bramkarzy w zespołach juniorskich takich jak:  Daniel Jinadu i Krisztian Hegyi, który ma zaledwie 16 lat i uważamy, że jest jednym z najlepszych młodych bramkarzy w Europie.