Po 20 latach w klubie James Tomkins opuszcza West Ham. Wychowanek klubu został nowym zawodnikiem Crystal Palace. Popularny Tonks podpisał z Orłami pięcioletnią umowę, a Młoty otrzymają za ten transfer 10 milionów funtów. 

Tomkins trafił na Upton Park w wieku 8 lat i przechodził w klubie przez wszystkie szczeble juniorskie. Do pierwszego zespołu awansował w sezonie 2007/08, kiedy to wrócił do wschodniego Londynu po miesięcznym pobycie w Derby County.

27-latek pragnął regularnych występów w najbliższej kampanii, ale sztab szkoleniowy ze Slavenem Biliciem na czele nie był w stanie mu tego obiecać i obrońca zdecydował się poszukać sobie nowego klubu.

james tomkins crystal palace

 – Jestem bardzo podekscytowany przejściem do Crystal Palace. To wielki klub i jest tutaj trener Alan Pardew, którego dobrze znam. Zawsze będę mu wdzięczny za to jak pomógł mi w rozwoju. – powiedział James

Tomkins łącznie w barwach West Hamu rozegrał 243 spotkania, w których zdobył 11 goli oraz zaliczył 11 asyst. 28-krotnie otrzymywał żółte kartki oraz trzykrotnie kończył udział w meczu z czerwoną kartką.

Redakcja whufc.pl, pragnie podziękować Jamesowi za wkład w historię West Hamu i mamy nadzieję, że zobaczymy jeszcze Tomkinsa w bordowo-błękitnym trykocie. Życzymy powodzenia w dalszej karierze! Dziękujemy!