Reprezentant Szkocji do lat 21, Stephen Hendrie podpisał umowę z West Hamem, na mocy której zostanie piłkarzem Młotów od 1 lipca. 20-latek wypełni kontrakt ze swoim obecnym klubem Hamilton Academical, który kończy się 30 czerwca. Klub z Boleyn Ground zapłaci Szkotom około miliona funtów, w ramach ekwiwalentu za wyszkolenie tego lewego obrońcy.

Hendrie od czterech sezonów, regularnie występuje w szkockim klubie. W sumie dla Hamilton rozegrał 111 spotkań. Piłkarz od lipca będzie kontynuował swój rozwój na Upton Park i z tego powodu nie może doczekać się pracy w West Hamie.

– Jestem absolutnie szczęśliwy. W ciągu kilku ostatnich dni byłem bardzo zajęty, ale teraz jestem tutaj z podpisanym kontraktem i nie mogę się doczekać aby zacząć grać latem. Naprawdę jestem zachwycony. Nie mogę uwierzyć w to co się stało. West Ham to ogromny klub z ogromną rzeszą kibiców, a ja poprostu nie mogę się doczekać żeby zacząć grać. Czekam z niecierpliwością. – mówi szczęśliwy obrońca

– Myśle, że Premier League to najlepsza liga na świecie i każdy chce grać na tym najwyższym poziomie. Już gdy byłem dzieckiem, zawsze chciałem grać w Premier League i teraz mam fantastyczną szansę na to. Wiem, że atmosfera przy Boleyn Ground jest elektryzująca. Kibice są genialni, a po przeprowadzce na większy stadion będzie jeszcze lepiej. Tego też nie mogę się doczekać. – dodał Szkot

– Jestem obrońcą, który lubi grę ofensywną. Oczywiście obowiązki obronne są na pierwszym miejscu, ale podoba mi się gdy mogę podłączyć się na skrzydle i wykonać dośrodkowanie. Gdy przyjdzie lato, będę ciężko pracował jak mogę i wtedy zobaczymy jak to będzie. To niewiarygodne. Muszę teraz zdobyć szacunek i mam nadzieję, że będę grał. Jest to nowe wyzwanie, które teraz wchodzi w życie. – zakończył nowy nabytek Młotów.