West Ham United poinformował na swojej oficjalnej stronie o podpisaniu nowego kontraktu z klubem przez Martina Samuelsena. Norweg przedłużył swój pobyt w Londynie o cztery lata. Jego nowa umowa wygasa 30 czerwca 2020 roku.

19-latek ma za sobą bardzo dobry sezon, w którym zadebiutował w pierwszym zespole West Hamu oraz w seniorskiej reprezentacji Norwegii. Ponadto Samuelsen zebrał dużo doświadczenia podczas wypożyczenia w Peterborough United.

 – Jestem tu już rok i nic nie czyni mnie bardziej szczęśliwszym niż podpisanie nowego kontraktu, dzięki któremu zostanę tutaj na dłużej. Jestem naprawdę bardzo zadowolony z roku, który spędziłem w klubie i dalej chcę się rozwijać. To dla mnie wielki krok naprzód i mam nadzieję, że jestem w stanie grać jeszcze lepiej. – powiedział Norweg

 Dotychczas utalentowany skrzydłowy rozegrał w pierwszym zespole Młotów dwa spotkania. Wiele wskazuje na to, że Samuelsen w tym sezonie również zostanie wypożyczony. Najpoważniejszy kierunek to Ipswich Town.

 – W tym sezonie zostanę ponownie wypożyczony lub będę grał w pierwszym zespole West Hamu. Bardzo podobał mi się mój czas spędzony w Peterborough w zeszłym sezonie i kolejne wypożyczenie w dobrym klubie było by dla mnie dobre. Cokolwiek będzie się działo to na pewno nadal będę dawał z siebie 100%. Moim długoterminowym celem jest gra w pierwszym składzie West Hamu. – zakończył były gracz akademii Manchesteru City.