West Ham United na swojej oficjalnej stronie internetowej ogłosił, że Robert Snodgrass został wypożyczony do Aston Villi do końca bieżącego sezonu.

Szkocki skrzydłowy od dłuższego czasu pozostawał w kręgu zainteresowań The Villans. Ostatecznie kluby doszły do porozumienia i wypożyczenie stało się faktem. Steve Bruce, obecny menadżer klubu z Birmingham jest wielkim fanem umiejętności Snoddy’ego.

Jak donosi portal claretandhugh.info, oba kluby uzgodniły, iż Aston Villa będzie płacić 65% tygodniówki piłkarza, natomiast West Ham pozostałe 35%. Początkowo mówiono o podziale 50-50, jednak Młotom udało się wynegocjować korzystniejszą opcję. Włodarze Młotów uważają, że lepiej będzie, jeśli Snoddy powędruje na wypożyczenie i będzie otrzymywał część zarobków ze swojego macierzystego klubu, niżeli miałby dostawać całość wynagrodzenia i siedzieć na ławce rezerwowych lub na trybunach. Dodatkowo sugeruje się, że jeśli The Villans awansują do Premier League, to będą zobligowani do wykupienia reprezentanta Szkocji.

Dla oficjalnej strony internetowej Aston Villi Szkot powiedział: Jestem zachwycony, że mogę dołączyć do zespołu. Miałem oferty z innych klubów, ale decyzja była łatwa do podjęcia. Kiedy widzisz nazwę Aston Villa, z całym bagażem historycznym, fanami i tradycjami, to chcesz tutaj przejść. Uważam, że to źle, że tak wielki klub jest w Championship. Chcę być częścią wielkiej wędrówki do Premier League. Nie mogę się doczekać. 

Robert Snodgrass podziękował na Twitterze West Hamowi za czas spędzony na London Stadium: Wszystkiego najlepszego dla West Hamu w tym sezonie. Świetna rzesza kibiców i grupa wspaniałych chłopaków!