Potwierdziły się doniesienia, które publikowaliśmy wczoraj na naszej stronie. Pierre Ekwah opuszcza London Stadium i będzie reprezentował barwy Sunderlandu. Pomocnik podpisał kontrakt z Czarnymi Kotami do 2027 roku.

Kluby nieujawniły kwoty transferowej, ale ExWHUemployee zdradził, że Francuz trafia na Stadium of Light za darmo, ale w umowie zapisano dużo klauzul dotyczących m.in. występów zawodnika. Dodatkowo Młoty będą miały 25% kwoty z kolejnego transferu tego gracza. Ex dodał też, że klub posłuchał przedstawicieli Akademii klubowej, którzy stwierdzili, że Ekwah nie ma wystarczającego potencjału, aby trafić do pierwszej drużyny.

Historia i wizja klubu naprawdę mnie przyciągnęły i cieszę się, że tu jestem. Widzę siebie jako ósemkę, która dobrze radzi sobie z piłką, ale potrafię też grać w defensywie. Wspaniale jest widzieć, jak klub ufa młodym graczom i to jest coś, co naprawdę mi się spodobało – wydaje mi się, że to świetne środowisko do rozwoju zarówno jako osoba, jak i zawodnik, i nie mogę się doczekać, aby zacząć – powiedział Ekwah po podpisaniu kontraktu.

Pomocnik będzie występował w nowym klubie z numerem 39. Szansę debiutu może dostać już w najbliższy weekend, kiedy to Sunderland zagra z Fulham w ramach Emirates FA Cup.

21-letni Pierre Ekwah trafił do West Hamu w 2021 roku za około półtora miliona funtów z Chelsea. We wschodnim Londynie nie doczekał się debiutu. Duży wpływ na to miał fakt iż, klub nie mógł zgłosić tego gracza do europejskich pucharów na listę B, gdyż nie był wystarczająco długo w klubie, aby kwalifikować się jako wychowanek.