Oficjalnie: Payet podpisał kontrakt z WHU

payet

Oficjalna strona klubu potwierdziła transfer francuskiego pomocnika, Dimitriego Payeta. Tym samym kończy się saga transferowa 28-latka, którą śledziliśmy przez ostatnie tygodnie.

Skrzydłowy złożył podpis pod pięcioletnią umową, która zawiera opcję przedłużenia jej trwania o kolejny rok. Kwota transferu nie została oficjalnie potwierdzona, a media podają kwoty od 10 do 14 milionów funtów.

28-letni skrzydłowy od dwóch lat grał w Marsylii. W minionym sezonie w rozegrał 38 meczów ligowych i zdobył siedem goli oraz 21 asyst. Wcześniej występował w Lille, Saint-Étienne i Nantes. W kadrze Francji rozegrał 15 spotkań. Zdobył w nich jedną bramkę.

West Ham wykazał się dużą determinacją, pokazali że im na mnie zależy. To dla mnie bardzo ważne. Jestem szczęśliwy, że tu trafiłem. Negocjacje zajęły trochę czasu ale to normalne, negocjacje takie po prostu są. – powiedział nowy nabytek londyńczyków w wywiadzie dla oficjalnej strony.

West Ham to bardzo ciekawy klub, który pasuje do moich ambicji. Włodarze chcą zbudować zespół liczący się w Europie a ja nam nadzieję, że im w tym pomogę. 

Payet jest trzecim wzmocnieniem pierwszego zespołu w tym okienku transferowym. Wcześniej West Ham zakontraktował Pedro Obianga i Darrena Randolpha.