Francuzi nie mogą się jeszcze otrząsnąć po dość zaskakującym transferze Dimirtiego Payeta do West Hamu. Głos w sprawie transferu zabrał prezydent Francuskiej Federacji Piłkarskiej – Noel Le Graet. – To żenujące – podsumował całą sytuację.

Payet to bardzo ceniony zawodnik, szczególnie dzięki ostatniemu sezonowi w Marsylii. Francuz był wyróżniającą się postacią nie tylko swojej drużyny ale całej ligi. Payet w całym sezonie zaliczył 21 asyst co nie obyło się bez echa. Transfer 28-latka do West Hamu zaskoczył wielu. Szczególnie zabolał prezydenta Francuskiej Federacji Piłkarskiej.

To żenujące! W takich sytuacjach do gry powinny wejść takie kluby jak PSG czy Monaco. Wolałbym, aby reprezentanci kraju trafiali do klubów z Francji – powiedział Le Graet dla Le Parisien. – Marzę o tym, aby drużyny dysponujące dużymi budżetami takie jak właśnie PSG i Monaco opierały swoje składy na naszych piłkarzach. Taka sytuacja byłaby lepsza dla nas i naszego rynku transferowego – dodał.

Le Graet żalił się również na niskie przychody francuskich klubów z transmisji telewizyjnych.

Większe przychody z transmisji pozwoliłyby nam konkurować z angielskimi klubami. Niestety telewizje nie płacą wiele. To śmieszne, bo poziom piłki francuskiej nie odstaje od Serie A czy Bundesligi – powiedział. – Futbol w Anglii jest atrakcyjny dzięki pieniądzom. Nasi młodzi zawodnicy dostają na Wyspach dodatkowe zero do wypłaty. Niestety nie jesteśmy w stanie nic z tym zrobić – dodał.

Bardzo możliwe, że to nie koniec złych wiadomości dla Noela Le Graeta. W mediach coraz głośniej mówi się o powrocie Yohana Cabaye do Premier League. W kręgu zainteresowanych są Newcastle, Southampton, Crystal Palace i West Ham.