Młody obrońca West Hamu Emmanuel Onariase przenosi się do występującego w Championship Brentford FC. 19-latek podpisał z klubem z Griffin Park 18-miesięczny kontrakt. Kwota transferu nie została ujawniona.

Popularny Manny trafił do akademii Młotów jako 12-latek i zbierał doświadczenie we wszystkich grupach wiekowych. W kwietniu 2015 roku Onariase podpisał profesjonalny kontrakt z klubem. Nigdy nie udało mu się zadebiutował w pierwszym zespole West Hamu, ale w marcu 2015 roku usiadł na ławce rezerwowych podczas spotkania z Arsenalem w Premier League.

Emmanuel był na naszym radarze od lata i byliśmy pod wrażeniem jego występów w Development Squad. On wyróżnia się wielkimi umiejętnościami i opanowaniem piłki. Ma również wielkie zdolności przywódcze i jest w dobrej kondycji fizycznej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z finalizacji transferu. Emmanuel musi teraz ciężko pracować jeśli chce się piąć w hierarchii klubowej i zadebiutować w pierwszej drużynie. – powiedział Robert Rowan dyrektor sportowy klubu z Brentford.

Jak się dowiedzieliśmy Onariase będzie na razie grał zespole U21.