West Ham United z przyjemnością poinformował o podpisaniu nowego kontraktu z klubem przez Pedro Obianga. Hiszpan złożył podpis pod pięcioletnią umową, która obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku. 

Pomocnik Młotów został nagrodzony za wybitny sezon 2016/17, podczas którego pokazał swoje fantastyczne umiejętności i walory boiskowe. Ponadto zdobył swojego pierwszego gola w koszulce Claret & Blue w starciu z Southampton na St Mary’s Stadium.

 – Jestem bardzo szczęśliwy. To normalne, że jak robisz coś dobrego dla klubu to zostajesz nagrodzony i to jest właśnie ten czas. W ciągu kilku najbliższych pięciu lat możemy osiągnąć wiele, wiele rzeczy i mam zamiar zacząć już dzisiaj. Oczywiście ufam klubowi i wiem, że jestem w bardzo dobrej drużynie i w bardzo dobrym klubie. – powiedział były zawodnik Atletico Madryt

 – Myślę, że tutaj możemy zrobić wiele rzeczy. Kiedy zacząłem grać to od razu miałem zaufanie. Miałem możliwość grania od początku meczów i wykazania się na boisku. To chciałem zrobić już w moim pierwszym sezonie tutaj, ale z różnych powodów tego nie zrobiłem. Teraz mam czas, aby to zrobić. – dodał

 – Mam dużo kolegów w zespole i rozmawiałem z Manu Lanzinim i Angelo Ogbonną w okresie letnim kiedy byliśmy na wakacjach i to właśnie może z tego powodu podpisałem nowy kontrakt. Wolę być tutaj niż w innym miejscu, bo tutaj czuję się częścią rodziny. 

25-latek w ubiegłym sezonie był bardzo wysoko w statystykach klubowych. Był pierwszy w zablokowanych strzałach (1,9 na mecz), drugi w odbiorach (2,8) i piąty w ilości podań (41,4).

W 46 występach w Premier League Obiang przegrywał tylko 11-krotnie. Wygrał 20 spotkań i 15 zremisował.

Po wyleczeniu kontuzji piłkarz wrócił do zajęć z zespołem w Rush Green i weźmie udział w przygotowaniach do sezonu w Austrii, Niemczech i Islandii.