Oficjalnie: Nowy członek sztabu szkoleniowego

West Ham United ogłosił na swojej stronie internetowej, że Nikola Jurcević został nowym asystentem Slavena Bilicia. Obaj panowie pracowali wcześniej w Besiktasie Stambuł, Lokomotivie Moskwa oraz prowadzili drużynę narodową Chorwacji. 

49-latek jeszcze jako piłkarz dotarł z reprezentacją Chorwacji do ćwierćfinału EURO 1996. Ponadto pomagał obecnemu menedżerowi Młotów z pracą z drużyną narodową na dwóch dużych turniejach EURO 2006 oraz 2012.

Tym samym Jurcević dołączył do sztabu szkoleniowego w którego skład wchodzą: Julian Dicks, Miljenko Rak, Edin Terzić oraz trener bramkarzy Chris Woods.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę rozpocząć pracę w klubie. Jestem zmotywowany na przyszłość i wiem, że mamy dobry zespół. Mam nadzieję, że to będzie dobry sezon. Jestem podekscytowany pracą w Anglii, ponieważ myślę, że Premier League jest najlepszą ligą świata. – powiedział Chorwat

Jako piłkarz Jurcević grał w takich zespołach jak: Royal Antwerp, Dinamo Zagrzeb, NK Zagrzeb, Austria Salzburg oraz SC Freiburg.