West Ham United ogłosił w poniedziałek na swojej oficjalnej stronie transfer Havarda Nordtveita. Norweg związał się z londyńskim klubem pięcioletnią umową, która wejdzie w życie od 1 lipca 2016 roku. Od sezonu 2010/11 utalentowany gracz występował w Borussii M’Gladbach. 

Dla Nordtveita transfer do West Hamu będzie powrotem do Londynu po sześciu latach. 25-latek jako młody chłopak grał bowiem w akademii Arsenalu. Podczas swojej kariery występował jeszcze w takich klubach jak: FK Haugesund, Salamanca UD, Lillestrom SK oraz FC Nurnberg.

 – Od zawsze moim marzeniem była gra w Premier League i teraz mam wielką szansę, aby tu uczynić w West Hamie. Nie mogę się już doczekać! Ten zespół ma coś specjalnego i ma wielkiego ducha, dzięki temu będę tutaj świetnie pasował. Będę ciężko pracował i mam nadzieję, że przeżyje piękne chwile tutaj. Jestem graczem, który na boisku może pełnić wiele ról. Jestem z Norwegii i może dlatego więcej pracuję na boisku. Mam nadzieję, że będę w stanie pomóc West Hamowi w wzniesieniu się na jeszcze wyższy poziom. – powiedział nowy nabytek Młotów

nordtveit

28-krotny reprezentant Norwegii jest nominalnym defensywnym pomocnikiem, ale może również występować jako środkowy lub prawy obrońca. Łącznie przez 5,5 roku rozegrał dla Borussii 187 meczów, w których zdobył 12 goli. Nordtveit słynie głównie z nieustępliwości i bardzo twardej i odważnej gry. Norweg również może pochwalić się fantastycznym uderzeniem z dystansu.

W zakończonym niedawno sezonie rozegrał 39 meczów, w których zdobył cztery gole i zaliczył jedną asystę. Dodatkowo piłkarz może pochwalić się sześcioma występami w Lidze Mistrzów.