Mauro Zarate został wypożyczony do końca sezonu do Queens Park Rangers. Były gracz Lazio Rzym od początku sezonu, nie potrafił wywalczyć sobie miejsca w pierwszym składzie i zdecydował się na wypożyczenie. Argentyńczyk nie będzie mógł wystąpić w spotkaniu przeciwko West Hamowi, 25 kwietnia na Loftus Road.

Utalentowany napastnik w tym sezonie wystąpił tylko w ośmiu spotkaniach Młotów, w których strzelił dwa gole. W nowym klubie będzie występował z numerem 29 na koszulce. Szansę debiutu piłkarz będzie miał w sobotę, kiedy to The Hoops zmierzą się z Burnley.

– Jestem szczęśliwy, potrzebuje regularnej gry i QPR dali mi tę szansę, abym mógł pokazać swoje możliwości. Premier League to najlepsza liga w tej chwili. Czy mój styl gry jest dostosowany do tej ligi? Być może. Zobaczymy! – mówi podekscytowany napastnik

– Kiedy pierwszy raz spotkałem tego menedżera, chciał on mnie sprowadzić do Portsmouth, ale ja wtedy wybrał Lazio. Ale teraz jestem tutaj i będę grał dla niego. Postaram się zrobić wszystko, żeby moje umiejętności zrobiły różnicę w drużynie. Jestem dobrze przygotowany i mam nadzieję, że zagram w sobotę. – powiedział Zarate

Na temat nowego snajpera QPR wypowiedział się również Harry Redknapp: – Jesteśmy bardzo zadowoleni z przyjścia Mauro. To dobry piłkarz z wielką zdolnością do gry na pozycji numer 10. Po raz pierwszy zobaczyłem go, podczas jego wypożyczenia do Birmingham City, kilka ładnych lat temu. I rzeczywiście starałem się go ściągnąć do Portsmouth. To więcej niż zdolny zawodnik, co już pokazał i mam nadzieję, że tutaj zrobi to samo.