West Ham United za pośrednictwem swojej oficjalnej strony poinformował o zatrudnieniu Mario Husillosa na stanowisko Director of Football. 59-latek podpisał trzyletnią umowę. 

Doświadczony Argentyńczyk trafił do klubu z Malagi, gdzie w sezonie 2012/13 współpracował z nowym menedżerem Młotów Manuelem Pellegrinim.

Husillos podczas swojej pracy sprowadził wielu świetnych zawodników na La Rosaleda, którzy później mieli ogromny wpływ na awans Malagi do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Jestem bardzo podekscytowany. West Ham to klub z ogromnymi ambicjami. Dobrze znam menedżera i wiem, że chce grać ofensywny futbol. Moim zadaniem będzie dostarczenie mu odpowiednich „narzędzi” do tego. Z niecierpliwością czekam na ponowną współpracę z Manuelem Pellegrinim. Osiągnęliśmy wielki sukces razem w Maladze docierając do 1/4 Ligi Mistrzów. On jest kimś do kogo mam ogromny szacunek. Widziałem West Ham wiele razy w akcji. Fani są bardzo zżyci z klubem i są bardzo blisko zespołu. Mam nadzieję, ze uda nam się stworzyć drużynę z której będą dumni w przyszłym sezonie. – powiedział nowy Director of Football

 Głos w sprawie Mario Husillosa zabrał także współwłaściciel Młotów David Sullivan: – Pracował w sześciu czy siedmiu krajach i ma globalne doświadczenie, które mam nadzieję będzie nam służyć, gdy będziemy badać światowy rynek w celu pozyskania nowych ekscytujących talentów. On ma duże doświadczenie w pracy z młodymi zawodnikami i wierzymy, że będzie dobrze pracował w naszym klubie. 

Mario przejmie pełną kontrolę nad nowymi transferami, a wraz z Manuelem będzie miał pełne wsparcie i zaufanie ode mnie i Davida Golda. W imieniu wszystkich chciałbym powitać Mario Husillosa i jego rodzinę w klubie. – zakończy Sully