West Ham za pomocą swojej strony internetowej potwierdził transfer Marcusa Browne’a do Middlesbrough. Kwota transferu nie została ujawniona. 

Pomocnik związany był z West Hamem od ósmego roku życia – to właśnie wtedy dołączył do akademii Młotów. W seniorskim składzie debiutował w 2016 roku w spotkaniu wyjazdowym z Astrą Giurgiu w ramach Ligii Europy. Był dwukrotnie wypożyczany – Wigan Athletic oraz do Oxford United gdzie spędził ostatni sezon.

Dla Middlesbrough jest to drugi transfer w tym okienku transferowym. Wcześniej klub z Championship pozyskał Tomasa Mejiasa. 21-letni Browne od dawna miał być obserwowany przez działaczy Boro.  Jonathan Woodgate, trener ekipy z Riverside Stadium, powiedział:

Marcus to ekscytujący, młody zawodnik. Jest głodny gry. Chciał do nas przyjechać i grać w tym klubie. – powiedział Woodgate.

To wszechstronny zawodnik, może grać na trzech różnych pozycjach, a w dodatku jest szybki. Oglądałem wiele meczów Oxfordu w zeszłym sezonie. Browne przyciągnął moją uwagę. Nie jest tylko typem gracza, którego tu chcemy, ale jest także młodym i perspektywicznym zawodnikiem i zrobimy wszystko żeby stał się jeszcze lepszy. – dodał były reprezentant Anglii.

Dziękujemy Marcusowi za lata spędzone w West Hamie i życzymy dalszego rozwoju i sukcesów w karierze!