Jeżeli ktoś miałby powiedzieć, czy Haller sprawdzi się w drużynie młotów. To jedyną taką osobą jest Issa Diop. Nasz środkowy obrońca grał z środkowym napastnikiem w reprezentacji Francji U21 w kwalifikacjach do Euro U21. 

„Sebastien jest bardzo dobrym zawodnikiem, jest silny i dobrze panuje nad piłką. Wierzę, że strzeli sporo goli dla nas!. Grałem z nim w reprezentacji Francji U21 i zagraliśmy klika meczy wspólnie, również wiele razy razem trenowaliśmy i wiem jak ciężko przeciwko niemu się gra, ponieważ jest wysoki i silny.Bardzo dobrze używa swojego ciała w walce z obrońcami.”

Diop pokusił się nawet o porównanie Hallera do napastnika Manchesteru United Romelu Lukaku. Belg również jest potężnym napastnikiem, który gra w ataku na różne sposoby, przez co strzela dużo bramek ale także asystuje.

„To prawda, że są podobni do siebie, ponieważ Sebastien może strzelić, albo zrobić coś nie przewidywalnego oraz do tego jest szybki. Dla mnie to kompletny napastnik.”

A co Issa sądzi o samym zawodniku?

” Sebastien jest bardzo dobrą osobą. Skromny ale zabawny, bardzo dobrze, że mamy go w składzie. Myślę, że wniesie dużo dobrego do zespołu.”