Łukasz Fabiański spełnił warunki (dotyczące przedłużenia umowy), zawarte w wygasającym w czerwcu kontrakcie i w zawiązku z tym klub przedłużył współpracę z Polakiem na kolejny rok. Fabian w zakończonym wczoraj sezonie zanotował 36-sty występ w Premier League.

Minął właśnie piąty sezon gry Fabiańskiego dla Młotów, a siedemnasty w Premier League. W umowie zawodnika widniała klauzula rocznego przedłużenia, która podlegała automatycznej aktywacji w ściśle określonych okolicznościach.

Miałem dwa warunki do spełnienia, żeby aktywować klauzulę w moim kontrakcie. Nie będę wchodził w szczegóły, ale obydwa z nich zostały spełnione, więc automatycznie kontrakt został przedłużony – oznajmił Fabiański w Canal+ Sport. Miałem nadzieję, że jeden z tych warunków będzie łatwiejszy do wykonania niż drugi, ale musieliśmy walczyć o byt w Premier League trochę dłużej, niż się spodziewaliśmy. Na szczęście i ten warunek został spełniony, więc moja umowa automatycznie przedłużyła się o rok – wytłumaczył były reprezentant Polski.

West Ham United w niedzielę 28 maja zakończył sezon w Premier League. W ostatnim meczu ligowym tego sezonu Fabiański wraz ze swoją drużyną przegrali 1:2 z Leicester.