West Ham United potwierdza, że Łukasz Fabiański podpisał umowę przedłużającą jego pobyt na London Stadium do lata 2023 roku z opcją kolejnego przedłużenia o następny rok.

Bramkarz przedłużył swój pobyt we wschodnim Londynie do piątego sezonu, dodając ogromne doświadczenie i przywództwo drużynie Davida Moyesa, podczas gdy Młoty przygotowują się do rywalizacji w czterech rodzajach rozgrywek drugi rok z rzędu.

Fabiański zaliczył 138 występów od czasu przybycia na London Stadium w 2018 roku, zdobywając nagrodę Młota Roku w 2019 roku, pomagając zespołowi utrzymać się w Premier League w 2020 roku. Odegrał ogromną rolę w kwalifikacjach West Hamu do europejskiego futbolu w każdym z poprzednich dwóch sezonów.

Były reprezentant Polski nie może się doczekać bycia częścią stałego rozwoju West Hamu, zarówno na boisku, jak i poza nim

Jestem oczywiście zadowolony i bardzo szczęśliwy, że mogę zostać jeszcze przez rok, więc na pewno jestem podekscytowany – uśmiechnął się Fabiański. Sposób, w jaki Klub się rozwinął i zaczął wykorzystywać swój potencjał, sprawił, że naprawdę fajnie było być jego częścią. Widzę, jak wiele uwagi przyciągamy, jeśli chodzi o interakcję z fanami lub sposób prezentacji w mediach.

Wydaje mi się, że ten klub jest jednym z większych w kraju, więc jestem zaszczycony i dumny, że mogę być jego częścią od kilku lat.

Polak wierzy, że nie jest przypadkiem, że West Ham tak rozwija się pod doświadczonym okiem Moyesa i jego pracowników – wierzy, że pewność, która otacza klub w chwili obecnej dobrze wróży dla jego przyszłości

Jeśli chcesz rozwijać się jako zespół i jako klub, myślę że konsekwencja jest tak naprawdę najważniejsza, ponieważ zawsze chcesz poświęcić swój czas na podejmowanie właściwych, prawidłowych decyzji. Uważam, że to zawsze pomaga dobrze grać na boisku – mówi bramkarz. Myślę, że dzięki temu, jak klub był prowadzony w ciągu ostatnich kilku lat, znajdujemy się w tym właśnie miejscu.

Po zajęciu szóstego i siódmego miejsca w Premier League i dotarciu do półfinału Ligi Europejskiej UEFA w ostatnich sezonach, zainteresowanie West Hamem jest prawdopodobnie najwyższe w historii, czego wynikiem jest wzrost pojemności London Stadium do rekordowych 62 500 w nadchodzącym sezonie

Fabiański, jako ktoś, kto najpierw mierzył się z Młotami jako gracz rywali (Arsenal, Swansea), a później jako popularny bramkarz klubu ze wschodniego Londynu, mówi, że współpraca między drużyną a kibicami była kluczowa dla awansu Młotów i pozostanie kluczowa dla ich ambicji, aby kontynuować rywalizację o trofea i sześć pierwszych miejsc w Premier League.

Oczywiście wszystko zaczyna się od tego, że dobrze radzimy sobie na boisku, a możliwość gry w Europie w tym sezonie naprawdę pomaga, więc oczywiście będziemy bardzo szczęśliwi, mogąc grać przed większą liczbą osób – potwierdził.

Miejmy więc nadzieję, że ta tendencja będzie się nadal poprawiać nie tylko, jeśli chodzi o pojemność stadionu, ale także dla wszystkich fanów na całym świecie – dodał

Wszyscy w West Hamie United chcieliby pogratulować Łukaszowi podpisania przedłużenia kontraktu i nie mogą się doczekać ponownego zobaczenia go w akcji w tym sezonie – napisano na stronie klubu.