West Ham z przyjemnością poinformował o podpisaniu stypendium z łotewskim bramkarzem, Rihardsem Matrevicsem. 16-latek, który mierzy 200 cm wzrostu jest jednym z najbardziej obiecujących młodych bramkarzy w Europie. 

W związku z tym, że Matrevics nie jest pełnoletni, umowa musiała zostać zatwierdzona przez FIFĘ. Bramkarz jest reprezentantem Łotwy do lat 17.

Jestem bardzo zadowolony, że podpisałem umowę. Ciężko na to pracowałem i miło jest zobaczyć, że to zostało docenione. Naprawdę cieszę się, że będę mógł reprezentować łotewski futbol w Anglii. To będzie zupełnie inne życie, niż na Łotwie, bo tam jest moja rodzina i przyjaciele. Trzeba to poświęcić, ale to jest trudne, ale już kocham West Ham i wiem, że to wszystko jest tego warte. Pracownicy akademii są wspaniali i pomogli mi i innym chłopakom w osiedleniu się w klubie. – powiedział bramkarz

Pomimo tego, że piłkarz jest krótko w klubie to jest pod wrażeniem kolegów i trenerów w klubie, ponieważ zaliczył już kilka treningów z pierwszym zespołem.

 – Uwielbiam treningi u boku Adriana oraz innych bramkarzy w klubie. To bardzo różni się od standardów na Łotwie. To jest świetne doświadczenie edukacyjne i naprawdę cieszę się tym. Wracający do gry Andy Carroll oddaję zdecydowanie najtrudniejsze strzały niż reszta napastników. Jego siła strzału jest niewiarygodna. Obroniłem kilka jego strzałów i to jest wspaniałe uczucie, kiedy bronisz strzały graczy, którzy wyróżniają się w Premier League. – dodał Łotysz

 – W tym sezonie chce grać w zespole U18 i może uda mi się zaliczyć kilka występów w zespole U21. Zaliczyłem w ubiegłym roku debiut w reprezentacji przeciwko Białorusi. Zagrałem dobrze, ale to nie był mój najlepszy występ w historii, ale mam nadzieję, że będzie takich więcej w przyszłości. Gra dla mojego kraju to dla mnie ogromny zaszczyt, trudno opisać tą chwilę. Oprócz gry w Premier League, moim marzeniem jest reprezentowanie swojego kraju. – zakończył nowy członek akademii Młotów.