Nowym nabytkiem West Hamu został ofensywny pomocnik Manuel Lanzini. 22-latek został wypożyczony na rok z Al-Jazira z opcją transferu definitywnego po zakończeniu sezonu. Po pozytywnym przejściu testów medycznych Argentyńczyk złożył podpis pod umową. 

Lanzini jest wychowankiem River Plate i w swoim kraju uznawany jest za bardzo spory talent. Piłkarz wróżona jest kariera pokroju: Alfredo Di Stefano, Ariel Ortega czy Javier Mascherano. Popularny The Jewel jest bardzo filigranowym (170 cm wzrostu) i ofensywnie usposobionym zawodnikiem i potrafi strzelać gole oraz tworzyć wiele sytuacji do strzelenia golą.

Jest to dla mnie bardzo emocjonujący dzień, ponieważ podpisałem kontrakt z bardzo silnym klubem. To bardzo ważny krok w mojej karierze i dla mojej przyszłości. Nie mogę się doczekać gry i wiem, że to nowa era dla mnie. Jestem bardzo zadowolony i czekam na spotkanie z nowym kolegami z zespołu. To dla mnie wielkie wyzwanie, które może mi bardzo pomóc w przyszłości. Będę miał okazję przetestować swoje umiejętności w jednej z najsilniejszych lig świata i już nie mogę się doczekać by zacząć. Jestem kimś, kto daje z siebie zawsze 100 procent. Jestem graczem, który lubi grać z kontry i potrafi zmienić tempo gry. Chce dać z siebie maksimum i mam nadzieję, że kibice to zauważą i docenią. – powiedział za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Jewel.

W poprzednim sezonie były reprezentant Argentyny do lat 20, strzelił osiem goli w 24 spotkaniach Al-Jaziry.