West Ham United ma zaszczyt potwierdzić, że nowym zawodnikiem klubu został Nikica Jelavić. Chorwat podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. Kwota transferu nie została ujawniona, lecz według angielskich mediów Młoty zapłacili Hull City trzy miliony funtów.

30-latek podpisał kontrakt, po pozytywnym przejściu testów medycznych w Spire Roding Hospital – oficjalnym szpitalu klubu. Chorwat jest zachwycony transferem do klubu ze względu na to, że menedżerem West Hamu jest jego rodak – Slaven Bilić.

Jelavić ma wzmocnić w klubie rywalizację na pozycji napastnika. Były gracz Hull City oraz Evertonu będzie walczyć o miejsce w składzie z takimi graczami jak: Andy Carroll, Mauro Zarate, Diafra Sakho oraz Enner Valencia.

Jestem bardzo podekscytowany, że podpisałem kontrakt z West Ham United zwłaszcza dlatego, że to wielki klub. Nie wiedziałem, że będę miał okazję podpisać kontraktu z takim klubem, ale dostałem okazję żeby tutaj przyjechać. Oczywiście moim celem zawsze była gra w Premier League, więc kiedy dowiedziałem się, że West Ham jest mną zainteresowany to od razu chciałem tutaj przyjechać. – powiedział snajper

Grałem u Slavena w reprezentacji Chorwacji i wiem, że on jest doskonały trenerem oraz wspaniałym człowiekiem. Jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony, że będę mógł współpracować z nim i jego pracownikami ponownie. Dołączę do zespołu, który jest na wysokim poziomie po ostatnim sobotnim zwycięstwie. – dodał 36-krotny reprezentant Chorwacji