West Ham z radością potwierdził pozyskanie Issy Diopa. 21-letni środkowy obrońca przenosi się na London Stadium z francuskiej Toulouse za nieujawnioną kwotę. 

Defensor podpisał pięcioletni kontrakt i mówi się, że Młoty zapłaciły Francuzom 22 miliony funtów.

Diop to wielki talent. W wieku 18 lat przebił się do wyjściowego składu Toulouse. W trzy lata rozegrał 95 spotkań i teraz chce spróbować swoich sił w Premier League.

Bardzo się cieszę, że mogę podpisać kontrakt z tak historycznym angielskim klubem i mam nadzieję, że pokażę w klubie moje najlepsze umiejętności. Jestem bardzo ambitnym graczem, a West Ham jest ambitnym klubem. Widzieliśmy to po podpisaniu kontraktu z nowym menedżerem. Mam nadzieję, że pomogę zespołowi wygrywać spotkania i uszczęśliwię fanów. – powiedział 21-latek

Głos w sprawie nowego transferu West Hamu zabrał nowy Dyrektor sportowy Mario Husillos: – Issa to gracz o fantastycznym potencjale, który już w młodym wieku pokazał świetną jakość. Ma świetny charakter i jest bardzo dojrzały. Został kapitanem Tuluzy w wieku 20 lat, mając ugruntowaną pozycję w klubie. Reprezentował Francję we wszystkich kategoriach młodzieżowych aż do U21. Uważamy, że jest gotowy zrobić kolejny krok w karierze i stąd przenosiny do West Hamu. Wiele innych klubów interesowało się Issą i cieszymy się, że zdecydował się do nas dołączyć. 

Issa Diop jest drugim nowym zawodnikiem West Hamu po Ryanie Fredericksie.