Niezwykle utalentowany skrzydłowy szwedzkiego Halmstad Sead Hakšabanović został zaprezentowany jako nowy piłkarz West Hamu United!

Za jednokrotnego reprezentanta Czarnogóry Młoty zapłaciły około trzy miliony funtów. Pomocnik dziś przeszedł testy medyczne. W poprzednich miesiącach Hakšabanović przebywał na testach m.in. w Liverpoolu, Manchesterze United, Manchesterze City i Chelsea.

Jestem naprawdę szczęśliwy, że tutaj jestem. Moje marzenia się spełniły! – powiedział trzeci piłkarz pochodzenia szwedzkiego w historii Młotów, po Niclasie Alexanderssonie i Fredriku Ljungbergu.

West Ham to wielki klub, a możliwość podpisania z nimi umowy jest bardzo przyjemna. Decyzja o przenosinach była błyskawiczna. Usłyszałem, że się mną interesują, dlatego spytałem, jaki mają plan na mój rozwój. Kiedy go usłyszałem, od razu się zdecydowałem. 

Jestem zawodnikiem usposobionym ofensywnie. Lubię dryblować i strzelać, ale pracuję też dla drużyny. Nie mogę się doczekać swojego startu. Oglądałem kilka meczów West Hamu i mogę powiedzieć, że mają kilku świetnych zawodników i wspaniałych fanów. Teraz chcę zgrać się z drużyną i – jeśli się uda – zagrać kilka minut w przyszłym sezonie – powiedział nowy nabytek Młotów.

Zawodnik ma także szwedzkie obywatelstwo i jest wychowankiem Halmstad. Łącznie w pierwszym zespole tego klubu rozegrał 70 spotkań, w których zdobył 13 goli i zaliczył 10 asyst.