Sam Byram stwierdził w wywiadzie dla oficjalnej strony West Hamu, że celem zespołu jest zajęcie miejsca w górnej części tabeli Premier League. 

W swoim pierwszym sezonie w klubie obrońca pomógł Młotom w zajęciu bardzo dobrego siódmego miejsca. Kolejna kampania była już mniej udana i drużyna skończyła na 11 pozycji. Różnica punktowa między tymi dwoma sezonami wyniosła aż 17 punktów.

Podczas przygotowań do trzeciego sezonu w West Hamie, Sam Byram wyznał, że transfery Joe Harta, Marko Arnautovicia, Pablo Zabalety i Chicharito znacznie wzmocnią zespół i dzięki nim klub będzie mógł walczyć o bardzo wysokie lokaty.

 – Myślę, że cztery nowe transfery pokazują ambicję klubu. Mamy świetną drużynę i na pewno będziemy grać dobrze. Chcemy zająć miejsce w pierwszej części tabeli. – mówi Sam Byram

Jednym z nowych transferów jest Pablo Zabaleta, który będzie rywalizował z byłym piłkarzem Leeds United o miano pierwszego prawego obrońcy w zespole Slavena Bilicia.

32-letni Argentyńczyk ma ogromne doświadczenie, ale 23-latek wie, że dostanie swoją szansę od Slavena Bilicia i będzie mógł pokazać swoje najlepsze cechy, którymi są tempo, szybkość i nieustępliwość.

 – Każdy zawodnik będzie miał konkurencję w zespole. West Ham jest topowym klubem, więc mamy konkurencję na boisku. Ja muszę ciężko pracować i starać się zaimponować menedżerowi. Dzięki temu mogę wejść do zespołu. 

Anglik wystąpił we wszystkich sześciu spotkaniach Młotów podczas pre-season i po powrocie do Rush Green ma nadzieję, że drużyna będzie w stanie powalczyć jak równy z równym na Old Trafford z Manchesterem United.

West Ham przegrał w miniony piątek z Manchesterem City w Reykjawiku 3:0 i Byram jest jednym z zawodników, który twierdzi, że zespół musi znacznie poprawić grę w defensywie.

 – Byliśmy rozczarowani wynikiem, ale wiedzieliśmy że to będzie bardzo trudny test, ponieważ graliśmy z jednym z najlepszych zespołów w lidze. To było dla nas wyzwanie przed startem Premier League. Pomogliśmy rywalom przy straconych golach i nie jesteśmy zadowoleni. Manchester United ma podobną jakość i to spotkanie także będzie wielkim wyzwaniem, ale zrobiliśmy dobre transfery, więc chcemy się zgrać i zagrać dobrze. – dodał gracz, który ma na swoim koncie 26 oficjalnych spotkań w koszulce The Hammers