West Ham United ogłosił dziś pozyskanie utalentowanego obrońcy Frederika Alvesa z Silkeborg. Reprezentant Danii do lat 21 podpisał z klubem z London Stadium umowę do 30 czerwca 2024 roku. 

21-latek dołączy do zespołu Davida Moyesa 2 stycznia. Kluby nie ujawniły kwoty transferu, ale w mediach pojawiała się informacja, że Młoty zapłacą za Alvesa 1,5 miliona funtów.

– Czuję się bardzo podekscytowany i nie mogę się doczekać kiedy dołączę do zespołu. Byłem szczęśliwy kiedy usłyszałem, że tak wielki zespół z Premier League jest mną zainteresowany. Bardzo się cieszę, że miałem okazję trafić do tego klubu. Planuję dołączyć w styczniu do pierwszego zespołu i ciężko pracować, aby zapracować na występy w pierwszym zespole. Mam wielki szacunek do starszych obrońców. Jestem młody, więc chcę jak najwięcej się od nich nauczyć, ponieważ są bardziej doświadczeni i wiedzą jak gra się w Premier League – powiedział po podpisaniu kontraktu gracz, który potrafi płynnie rozmawiać po angielski, duńsku i portugalsku.

– Mój styl jest taki, że jestem środkowym obrońcą, który lubi mieć piłkę przy nodze. Umiem też dobrze bronić i dobrze radzę sobie w pojedynkach. Staram się być sprytny i nie używać tylko mojej siły fizycznej. Premier League to najlepsza liga na świecie i jestem gotowy na ciężką pracę. Chcę uczyć się i pomagać zespołowi. 

Alves urodził się w 1999 roku. Jego matka jest Brazylijką, a ojciec Duńczykiem. Poważną karierę rozpoczął w 2015 roku w brazylijskiej Kurytybie. Następnie w 2017 roku przeprowadził się z rodziną do Danii i trafił do Silkeborga.