West Ham United na swojej oficjalnej stronie internetowej potwierdził, że nowym zawodnikiem klubu został Ryan Fredericks. 

25-latek dołączy do zespołu Manuela Pellegriniego 1 lipca. Boczny obrońca podpisał z Młotami czteroletnią umowę i według nieoficjalnych doniesień będzie zarabiał na London Stadium 50 tysięcy funtów tygodniowo.

Fredericks trafił do West Hamu po bardzo dobrym sezonie w Fulham z którym to awansował do Premier League. Ponadto nasz nowy nabytek znalazł się w najlepszej jedenastce PFA w poprzedniej kampanii.

West Ham jest jednym z największych klubów w Premier League, każdy zna historię West Hamu i jest wiele czynników, które doprowadziły do transferu właśnie do tego klubu. Oczywiście jest to ekscytujący czas dla West Hamu, który właśnie zakontraktował nowego menedżera Manuela Pellegriniego. Wszyscy znają jego CV i to co zrobił w Anglii i w innych ligach. Jestem pewien, że mogę się wiele od niego nauczyć. Po prostu czułem, że to idealne miejsce na następny krok w karierze. – powiedział po podpisaniu umowy Ryan Fredericks

Manuel Pellegrini przywitał Fredericksa w klubie i nie może się doczekać pierwszej współpracy z zespołem od kiedy został mianowany nowym sternikiem Młotów.

Bardzo się cieszę, że mogę powitać Ryana w West Hamie jako naszego pierwszego nowego zawodnika. Dołącza do klubu po udanym sezonie w Fulham i jest graczem, który da wiele zespołowi. Ma duże doświadczenie. Rozegrał ponad 150 meczów, ale ma 25 lat i nadal jest młodym zawodnikiem przed którym przyszłość. Ryan ma dobry charakter, jest głodny sukcesu i pokazał mi, że bardzo chce zostać nowym zawodnikiem West Hamu. Nie mogę się doczekać współpracy z nim. – wyznał Chilijczyk

Ryan Fredericks jest wychowankiem Tottenhamu. W barwach tego klubu zadebiutował w sierpniu 2011 roku w meczu Ligi Europejskiej z Hearts. Defensor nie potrafił się przebić na stałe do składu Spurs i był wypożyczany do Bradford City, Millwall i Middlesbrough. W 2015 roku przeniósł się na stałe do Bristol City, ale niedługo potem został ściągnięty przez Slavisę Jokanovicia do Fulham.

Anglik w minionym sezonie rozegrał 48 spotkań, w których zaliczył dziewięć asyst.