West Ham United na swojej oficjalnej stronie poinformował o transferze Ashleya Fletchera dla Middlesbrough. Stołeczne Młoty za napastnika otrzymały 6,5 miliona funtów. 

21-latek spędził na London Stadium jeden sezon po transferze z Manchesteru United. W 20 oficjalnych występach zdobył jednego gola, przeciwko Czerwonym Diabłom w EFL Cup.

Ponadto Fletcher zdobył trzy gole i zaliczył dwie asysty w rozgrywkach Premier League, pomagając zespołowi Młotów w awansie do pierwszej dywizji.

Napastnik jest drugim zawodnikiem West Hamu, który trafił w tym okienku do Boro. Wcześniej tą samą drogę przebył Darren Randolph.

 – Dostaliśmy fantastyczną ofertę dla Ashleya i chciałem mu pomóc. Oferta była także dobra dla klubu jak i dla samego zawodnika. W środę z nim rozmawiałem i powiedziałem mu, że jestem dumny z postępów jakie zrobił od momentu dołączenia do West Hamu w zeszłym roku i że stał się zawodnikiem o którego bije się wiele klubów z Championship. Ten transfer jest wielkim bonusem dla niego. Jest bardzo młodym i obiecującym chłopakiem. Dzięki świetnemu trenerowi może się dalej rozwijać. – powiedział Slaven Bilić

W transferze Fletchera została wpisana klauzula, dzięki której West Ham zarobi 20% zysku z kolejnego transferu gracza.

West Ham United życzy Ashley’owi szczęśliwej i udanej przyszłości w Middlesbrough FC.