West Ham United z przyjemnością poinformował o podpisaniu kontraktu z klubem przez Sofiane’a Feghouliego. Algierczyk złożył podpis pod trzyletnią umową, która wejdzie w życie od 1 lipca.

26-latek trafia na Stadion Olimpijski na zasadzie wolnego transferu, po tym jak 30 czerwca wygaśnie jego kontrakt z Valencią. Przed podpisaniem umowy były gracz Grenoble przeszedł testy medyczne w Spire Roading Hospital.

 – Jestem bardzo zadowolony, że podpisałem kontrakt z Młotami i będę grał dla Slavena Bilicia. Historia klubu pomogła mi w podjęciu tej decyzji. Gra w Premier League jest marzeniem wielu piłkarzy i jestem szczęśliwy, że będę grał dla Młotów. – powiedział 40-krotny reprezentant Algierii

Feghouli przez ostatnie sześć lat bronił barw hiszpańskiej Valencii. W barwach tego klubu rozegrał łącznie 202 spotkania, w których zdobył 31 goli oraz zaliczył 40 asyst.

Utalentowany skrzydłowy jest drugim transferem West Hamu przed zbliżającą się kampanią. Wcześniej do klubu trafił Havard Nordtveit z Borussii M’Gladbach. Ponadto do akademii trafiło dwóch bardzo perspektywicznych zawodników: Toni Martinez (Valencia) oraz Domingos Quina (Chelsea).