W bardzo dobrym stylu rozpoczęli Włosi Mistrzostwa Europy we Francji. Podopieczni Antonio Conte zasłużenie pokonali w Lyonie Belgów 2:0. Niestety cały mecz z ławki rezerwowych obejrzał stoper Młotów Angelo Ogbonna.

Pierwszy gol w tym spotkaniu padł w 32 minucie gry. Pięknym podaniem z środka boiska popisał się Leonardo Bonucci, a Emanuele Giaccherini pewnym strzałem prawą nogą otworzył wynik spotkania.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się jednobramkowym zwycięstwem Italii, ci wyprowadzili w 93 minucie kapitalną kontrę. Dośrodkowanie Antonio Candrevy efektownie na gola zamienił piłkarz Southampton Graziano Pelle.

Po pierwszych meczach w grupie E, Włosi są liderami z trzema punktami. Po jednym puncie zgromadziły zespoły Irlandii oraz Szwecji. Belgowie zamykają tabelę z zerowym dorobkiem punktowym.

Włochy – Belgia 2:0 (1:0)

Bramki: Giaccherini 32, Pelle 90+3.

Żółte kartki: Eder, Chiellini, Motta, Bonucci – Vertonghen

Włochy: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chielini – Candreva, Parolo, De Rossi (Motta 78), Giaccherini, Darmian (De Sciglio 58) – Eder (Immobile 75), Pelle.

Belgia: Courtois – Ciman (Carrasco 76), Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen – Witsel, Nainggolan (Mertens 62) – Hazard, Fellaini, De Bruyne – Lukaku (Origi 73).