Oficjalnie: Evra piłkarzem West Hamu!

West Ham United z przyjemnością ogłosił pozyskanie Patrice’a Evry na zasadzie wolnego transferu. Francuz podpisał krótkoterminową umowę do końca obecnej kampanii.

81-krotny reprezentant Francji podczas swojej piłkarskiej kariery zdobył siedem tytułów mistrzowskich i Ligę Mistrzów, reprezentując barwy takich klubów jak: AS Monaco, Juventus Turyn i Manchester United.

Evra, który dołączył do klubu do czerwca 2018 roku będzie grał na London Stadium z numerem 27. 36-latek ponownie będzie współpracował z Davidem Moyesem, który trenował piłkarza na Old Trafford.

Naprawdę cieszę się z tego, że zostałem Młotem i jestem wdzięczny West Ham United za umożliwienie mi wykonywania swojej pracy. Będę ciężko pracował, współpracował z kolegami z zespołu i dawał z siebie wszystko na boisku. Chcę podziękować West Ham, zarządowi, menedżerowi i wszystkim moim kolegom, którzy zgotowali mi miłe powitanie. Także dziękuje mojemu agentowi i mojemu bratu. – powiedział lewy defensor

 – Wszystko wydarzyło się bardzo szybko. Mój agent zadzwonił do mnie i powiedział, żebym przyjeżdzał z Dubaju do Londynu tak szybko jak tylko mogę. Miałem miłe spotkanie z menedżerem, którego znam z Manchesteru United. Spotkałem się także z właścicielami i decyzja była bardzo prosta. 

– Kiedy masz przed sobą umowę i pieniądze nie są problemem to można podpisać ją w ciągu pięciu minut. Najważniejsze dla mnie było to, żeby dołączyć do West Hamu i pomóc kolegom z zespołu wygrywać jak najwięcej meczów. To była najszybsza rzecz jaką zrobiłem w życiu, ponieważ obie strony chciały współpracować. Łatwo było dojść do porozumienia. 

Patrice Evra stał się trzecim nowym zawodnikiem West Hamu sprowadzonym do klubu w ostatnich tygodniach po João Mário i Jordanie Hugillu.

West Ham United pragnie przywitać Patrice’a i życzy mu wszystkiego najlepszego podczas kariery we wschodnim Londynie.