Michail Antonio wspiera Jordana Hugilla, który podobnie jak on, trafił do elity angielskiej piłki prosto z Championship.

Antonio, Cresswell, Byram – wszystkich łączy gra na drugim szczeblu rozgrywek. Zanim na dobre zabłysnęli w Premier League, musieli rozegrać kilka sezonów w niższej lidze.

Hugill podąża dokładnie tą samą drogą. Antonio uważa, że środkowy napastnik ma wszystko, by zrobić furorę w Premier League.

-Wszyscy traktują Championship jak zupełnie inny świat. Przecież tam też są piłkarze uzdolnieni technicznie o wielkich umiejętnościach! – zauważył Antonio.

-To bardzo siłowa liga. Jeżeli fizycznie radzisz sobie tam, to bez problemu dasz radę w Premier League.

-Problemem może okazać się szybkość i dynamiczność gry oraz oczywiście ewentualne braki techniczne. Tego wszystkiego można na szczęście nauczyć się w mgnieniu oka. Trzeba jednak sumiennie przykładać się na treningach.

Hugill w minioną sobotę zaliczył udany piętnastominutowy debiut w spotkaniu przeciwko Brighton. Anglik właściwie wywierał presję na obrońcach przeciwników.

25-latek jest jednym z dwóch zimowych wzmocnień Młotów. Drugim oczywiście jest Joao Mario – kreatywny portugalski pomocnik. Antonio jest przekonany, że obaj piłkarze wniosą pozytywny wkład w grę zespołu.

-Jestem pod wrażeniem Mario. Jest niesamowicie dobry technicznie.

-Nie trenowałem jeszcze z Jordanem, ale widziałem, co potrafi w sobotę. To prawdziwy tur! Nigdy nie widziałem, żeby ktokolwiek z taką łatwością przesuwał Shane’a Duffy’ego w polu karnym – pochwalił skrzydłowy West Hamu.

Niebawem na boisko wraca Manuel Lanzini i Marko Arnautović. Ofensywa West Hamu zdecydowanie się poprawi.

-Nie myślę o relegacji. Z takimi piłkarzami nie patrzy się na strefę spadkową. Skupiajmy się na tym, jak wysoko możemy zakończyć sezon.